Patrycja Jóźwik 
uczennica ZPEWiR w Stemplewie 
laureatką Konkursu Wojewódzkiego o Nagrodę Specjalną Łódzkiego Kuratora Oświaty im. Marii Konopnickiej dla uczniów szkół województwa łódzkiego
 
W dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka tj. 1 czerwca 2016 r. uczennica naszej placówki - Patrycja Jóźwik - odebrała nagrodę z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty pana Grzegorza Wierzchowskiego oraz pani wizytator Teresy Lasoty, jako laureatka Konkursu Wojewódzkiego o Nagrodę Specjalną Łódzkiego Kuratora Oświaty im. Marii Konopnickiej dla uczniów szkół województwa łódzkiego.  Ceremonia miała miejsce w Łodzi, pod pomnikiem Pękniętego Serca, podczas uroczystości upamiętniającej dzieci z obozu zagłady przy ul. Przemysłowej. W tej uroczystej chwili towarzyszyła Patrycji dyrekcja Zespołu, delegacja nauczycieli i pracowników, a także koledzy i koleżanki z SOSW i MOS w Stemplewie. 
Jesteśmy niezwykle dumni z tak dużego sukcesu naszej wychowanki. Jak zakładały warunki konkursu uczestnikami mogli być uczniowie wszystkich typów i rodzajów szkół z województwa łódzkiego. Z wielu zgłoszeń Komisja Konkursowa powołana zarządzeniem Łódzkiego Kuratora Oświaty w tym roku wyłoniła 2 laureatów, oraz przyznała 5 wyróżnień. Osoby nagrodzone to takie, które przede wszystkim swoim zachowaniem, działalnością, postawami promują pozytywne wzorce, propagują postawy godne młodego Polaka, działają w obszarze wolontariatu, współpracują z organizacjami i stowarzyszeniami. Patrycja od czasu podjęcia kształcenia w ZSZ w Stemplewie urzeczywistnia te ideały. Jest osobą pomocną, zaangażowaną w liczne przedsięwzięcia w palcówce i poza nią. Każdego dnia ofiaruje czas, energię, pracę, a przede wszystkim uśmiech kolegom, koleżankom, pracownikom ZPEWiR w Stemplewie. Swoją pracą wspiera szereg imprez organizowanych w placówce i poza nią, pomagając w przygotowaniu posiłków, obsłudze gości, pracach porządkowych. Jest to często trud podejmowany przez nią nie tylko w ramach praktyk zawodowych, ale również w wolnym czasie. Patrycja zawsze bardzo chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych tj. „Zbieram, odkręcam, pomagam”, „Góra grosza”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”.  Ponadto jest członkiem Samorządu Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stemplewie - aktywnie działa na rzecz wszystkich wychowanków, współorganizuje przedsięwzięcia dla społeczności szkolnej, pełni dyżury szkolne, reaguje na przejawy agresji i złego zachowania, staje w obronie słabszych i młodszych. Sama jest przykładem właściwej uczniowskiej postawy. Reprezentuje SOSW w poczcie sztandarowym. Patrycja jest troskliwą koleżanką, dba o dobro innych, a cudze problemy  przekłada ponad swoje. Zawsze można liczyć na jej wsparcie. Jest uczennicą pogodną, uśmiechniętą, nieodmawiającą pomocy nauczycielom, innym pracownikom placówki ani swoim kolegom. Jej optymizm jest zaraźliwy i nie sposób przejść obok niej obojętnie. Dla każdego zajdzie czas i dobre słowo. Za swoją pracę Patrycja została uhonorowana tytułem Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2016 Gminy Świnice Warckie.   
Cieszymy się, że postawa i działania naszej wychowanki zostały dostrzeżone i uhonorowane tak dużym wyróżnieniem, jakim jest Nagroda Specjalna Łódzkiego Kuratora Oświaty im. Marii Konopnickiej. Jest to dla nas nie tylko powód do dumy, ale także znak, że odziaływania pedagogiczne podejmowane w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w  Stemplewie przynoszą tak piękne rezultaty! Jeszcze raz gratulujemy Patrycji życząc jej dalszych sukcesów, optymizmu i niesłabnącego zapału do niesienia pomocy innym. 
 
 
Dyrekcja ZPEWiR w Stemplewie
 

nabór, rekrutacja sosw stemplew

WSPIERA NAS

 

 

OFERTA ZSZ Stemplew

 

 
 

1 Procent !!!

 

OFERTA EDUKACYJNA

BROSZURA DO POBRANIA

brososw121

 

 
 
 

 

logo ministerstwa edukacji narodowejlogo kuratorium oświaty w łodziherb powiatu łęczyckiegologo ośrodka rozwoju edukacjibiuletyn informacji publicznej

 
 
Go to top